Jako nauczyciel GEOGRAFII zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Anna Gerber

Tegoroczny Festiwal będzie transmitowany „na żywo”
na stronie internetowej www.50N.pl oraz w portalu Facebook na fanpage’u www.facebook.com/50NFestiwal
w ramach ogólnodostępnego i bezpłatnego streamingu.

 

Podczas pokazów na festiwalu uczestnicy powędrują na Antypody, do Antarktyki i Arktyki dowiadując się o różnicach między polarnymi rejonami Ziemi, a także poznają świat motyli i fascynujących map.

Piątkowy wieczór będzie należał do fanów gór wysokich, himalajskich wypraw i wspomnień o Wielkim Liderze wypraw w najwyższe góry świata – Andrzeju Zawadzie.

Program soboty i niedzieli to kolejnych 9 pokazów, które będą tematycznie dotyczyć zarówno miejsc nam bliskich, położonych w Małopolsce, które być może czekają na odkrycie, ale i innych regionów Polski (m.in. Roztocze – Kasia, Marek i Malwinka Szewczykowie, Świętokrzyskie – Michał Maj) oraz najdalszych zakątków świata.

Zakamarki Małopolski odkryje przed publicznością Anna Dąbek – przewodniczka po Ojcowskim Parku Narodowym, która jest także ambasadorką kampanii „Małopolska. Poznajmy się”.

O wyprawach pieszych opowiedzą Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski, którzy spotkali się w Meksyku podczas marszu Arka przez Amerykę Środkową i odtąd wyruszyli w drogę wspólnie kończąc swą podróż ponad 7 tys. km dalej, gdzieś w Kanadzie! Ukończona kilka tygodnia temu zimowa wędrówka górami Polski, będzie zaś tematem wystąpienia Łukasza Supergana. Wieczór zakończy pełna wzruszających momentów opowieść Piotra Pogona pt. „Zachwyt każdym oddechem”.

Niedzielne popołudnie rozpocznie rodzinny wyjazd na Roztocze. Dzięki temu, że materiał – rodziny Szewczyków – powstawał podczas wielu ich wycieczek na pogranicze województw podkarpackiego i lubelskiego, będzie można podziwiać ten zakątek Polski podczas różnych pór roku.

Rowerowa podróż Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika – autorów bloga LosWiaheros.pl – z Bangkoku do Krakowa, będzie okazją do wspomnień nie tylko tych dalekich, ale także tych bliższych, z wycieczek po Małopolsce. Blogerzy opowiedzą o nowej jakości podróży rowerowych po Małopolsce, jaką stworzył projekt „VeloMałopolska.

Jako, że bazą Festiwalu będzie Bochnia, będą także bocheńscy podróżnicy – Dominika i Marcin Kozłowscy, którzy Z Bochni wyruszyli specjalnie przygotowanym samochodem 4×4 w niesamowitą podróż dookoła Afryki!

Na podsumowanie Festiwalu zaplanowano spotkanie z dwoma wybitnymi sportowcami – Andrzejem Bargielem i Kacprem Tekieli, którzy większą część swojego czasu spędzają na różnych aktywnościach w górach wysokich jednocześnie podróżując po całym świecie. Tym razem będą się odpytywać o najważniejsze momenty w ich działalności górskiej, ale możliwość zadania im pytań, będą mieli także oglądający Festiwal „widzowie” poprzez komentarze pod transmisją „live”.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki