23.10.2021r najstarsze klasy uczestniczyły w II Kongresie Młodych Kaszubów. Kongres rozpoczął się mszą św. pod przewodnictwem bpa Wiesława Szlachetki w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Wejherowie. Na Kongresie odbyła się promocja nowej książki „Księga Modlitw Powszechnych”. Obejrzeliśmy film o biskupie Konstantynie Dominiku ,,Życie w opinii świętości”.

Następnie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawiej zaśpiewaną piosenkę o Konstantynie Dominiku. Pierwsze miejsce otrzymała szkoła w Kartuzach. Poznaliśmy zasady gry w Buczke. Były też dyskusje, rozmowy i propozycje, w jaki sposób promować język kaszubski. Po pysznym obiedzie uczestnicy zastanawiali się, co można by było zrobić, aby język kaszubski docierał do innych ludzi. Na Kongresie padło wiele niesamowitych pomysłów, mamy nadzieję, że uczniowie pomału będą je realizować.

Tekst i zdjęcia:

J.Czerwionke