W poniedziałek, 17 lutego uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Wejherowa. Podróż odbyliśmy korzystając z komunikacji miejskiej autobusem linii J łączącym miasta Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Na godzinę 10.00 byliśmy umówieni w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Wejherowie na lekcję biblioterapii.

Przywitała nas Pani Małgosia, która przeprowadziła zajęcia :Moje zalety ( na podstawie fragmentów powieści Wstęga pawilonu Z. Chądzyńskiej). Celem lekcji było m.in. umocnienie poczucia własnej wartości i pewności siebie, pozbycie się kompleksów i uczucia osamotnienia. Oprócz lekcji dzieci poznały kolejny rodzaj biblioteki, poza szkolną i miejską.

Po zajęciach w bibliotece udaliśmy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczyliśmy: Plac Jakuba Wejhera (rynek) z pomnikiem założyciela miasta, ratusz miejski, barokowy Kościół i klasztor Franciszkanów z 1650 roku ufundowany przez Jakuba Wejhera.

Nasz spacer po Wejherowie przebiegał szlakiem Cedronu.

Tekst i zdjęcia:K.R-M