Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci (więcej na YOUTUBE).

22 grudnia 2016, tuż przed świętami odbywały się klasowe wigilie. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości były przygotowane pod czujnym okiem pani Kamili Czapiewskiej, szkolne jasełka w wykonaniu uczniów klas czwartych. Wprowadziły one nas w świąteczny nastrój – dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami i przed kolegami szkolnymi, zaś salę zdobiła piękna dekoracja.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki przeplatane były kolędami i pastorałkami, które pięknie zostały wyśpiewane przez nasz szkolny chór pod pieczą pani Barbary Tańskiej. Gra aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.

Tekst: K.Czapiewska