25 września grupa 0a świętowała Pierwszy Dzień Jesieni. Dzieciaki stworzyły mapę myśli, na której zapisane zostało wszystko to, co wiedziały o jesieni na początku miesiąca. W trakcie zajęć uświadamialiśmy sobie, czego jeszcze nie wiemy a czego chcemy się dowiedzieć i skrupulatnie to realizowaliśmy.  Przez cały kolejny miesiąc wszelkie aktywności, prace plastyczne związane były głównie z tą- w opinii wielu- najpiękniejszą porą roku. Pomagał w tym kącik jesieni, niemal całkowicie stworzony przez rodziców uczniów i samych uczniów, którzy dzielnie znosili kasztany, liście i inne zdobycze kojarzące się z jesienią.

Skarby jesieni, które współtworzyły kącik towarzyszyły niemal codziennie i były wykorzystywane w różnych aktywnościach: plastycznych, technicznych, matematycznych oraz tych związanych z rozwijaniem motoryki dużej i małej. Powstały prace plastyczne, które zdobiły nasz korytarz i naszą salę. Ścieżka sensoryczna ze skarbów jesieni uzmysłowiła, że jesień czujemy zmysłami- nie tylko wzrokiem, węchem, smakiem, ale też dotykiem. My postanowiliśmy zbadać skarby jesieni stopami. To było niesamowite uczucie.

Tematykę jesienną zakończył wspaniały Bal Jesieni. Dzieci przebrane z postacie kojarzące się z tą porą roku, ubrane w kolory jesieni brały udział w aktywnościach i zabawach przygotowanych przez nauczycielkę. Nie zwalniały ani na chwilę: były tańce, muzyka, pyszny poczęstunek, ale też i jesienna sesja zdjęciowa.

Miniony miesiąc był magicznym, intensywnym czasem wypełnionym rozmową, zabawą, pracą, lekturą jesiennych książek, ale i chwilami uważności, w trakcie których obserwowaliśmy otaczający nas świat w najbardziej kolorowej porze roku.

Izabela Oberzig

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki