Jesień w lesie – kto zasypia, a kto robi zapasy?Jakie są pierwsze zwiastuny nadchodzącej jesieni? Co dzieje się w przyrodzie? Kto ma spiżarnię z zapasami na zimę, a kto zapasów nie robi wcale? Jakie są dary jesieni?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znalazły dzieci z klas 0a,c;1b;2a i świetlicy, które w październiku odwiedziły bibliotekę szkolną i obejrzały bajkę: ” Jesienny bal w lesie”.
Fabuła została tak pomyślana, by opowiedzieć o nasilających się symptomach jesieni: od chłodnego wiatru i opadających liści do dżdżystego dnia.
Na jesienny bal zaprasza sroka, a pretekstem do leśnej imprezy jest pożegnanie ptaków, które odlatują do ciepłych krajów.

Kolorowe ilustracje, w których przeważają jesienne barwy, nastrojowo wprowadzają w klimat tej pory roku. Dzięki bajkowej narracji dzieci są w stanie lepiej zapamiętać i opowiedzieć o tym, co dzieje się w otaczającej nas przyrodzie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie