W dniach 11-13 czerwca 2018 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową dla klas 4 i chętnych uczniów z klas starszych. Całoroczna praca nad opanowaniem wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, znajomości budowy i działania roweru została podsumowana pod czujnym okiem komisji egzaminacyjnej w składzie: Lucyna Kurpiewska, Mariola Struk.

Jak co roku pogoda dopisała, podobnie jak umiejętności naszych uczniów, którzy bez większych problemów poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami.

Egzamin praktyczny na Kartę Rowerową obejmował:

1. Slalom między pachołkami, bez możliwości potrącenia lub przewrócenia pachołka.
  2. Zatrzymanie się przed linią stopu i ponowne ruszenie z miejsca.
  3. Sygnalizowanie skrętu w lewo.
  4. Sygnalizowanie skrętu w prawo.
  5. Jazdę w ósemce.
  6. Wyjazd z ulicy podporządkowanej.
  7. Umiejętne poruszanie się po rondzie.
  8. Zachowanie szczególnej ostrożności na przejściu dla pieszych.

Wszystkim nowym  posiadaczom karty rowerowej gratulujemy i życzymy szerokiej drogi.

Komisja egzaminacyjna

.                                                                      (zdjęcia: Lucyna Kurpiewska)