29 maja uczniowie klasy 2A i 2B wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Łeba Parku. Park Dinozaurów jest pięknie położony w otoczeniu lasów, stawów i trzęsawisk.

Wystartowaliśmy w teren o 10:00. Podczas spaceru po wytyczonych ścieżkach i kładkach czekały nas niespodzianki. Odkrywanie kolejnych gadów sprawiało nam wiele radości. Podziwialiśmy ogromne figury dinozaurów, piękną scenerię, która tworzy bardzo realistyczny klimat tego miejsca oraz mini ZOO. Chodziliśmy po terenie pomostami, pośród trzcin. Ta ścieżka edukacyjna to dla nas prawdziwa przygoda. W programie mieliśmy mnóstwo atrakcji i zabaw, np. kino 7D max, Dino Kino, warsztaty rzemiosła – lepienie w glinie, pirackie potyczki, zamek strachu, strzelanie z łuku i wiatrówki. Dużo radości sprawiła nam pontonowa zjeżdżalnia wodna.

Po długiej wędrówce i zwiedzaniu dotarliśmy na pyszny obiad. Po posiłku nadszedł czas na wspólna zabawę na wspaniałym placu zabaw z wieloma atrakcjami. Nie brakowało nam siły na skoki i wspinaczki po moście linowym, czy dmuchanym zamku. Po sześciu godzinach zwiedzania i wspólnych zabaw, pełni wrażeń wróciliśmy do Redy z piosenka na ustach. To była wspaniała wycieczka i chętnie tam wrócimy.

Tekst: B.Albecka

Zdjęcia: B.Albecka, B.Maliszewska