16 września 2022 r. klasy VI b i VI d wybrały się na warsztaty przygotowane przez pracowników Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. profesora Krzysztofa Skóry.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie helskiego Fokarium, gdzie nasi uczniowie mogli zapoznać się z wystawą poświęconą tematyce morskiej oraz obejrzeli karmienie połączone z treningiem medycznym fok mieszkających na terenie fokarium. Ania, Ewa, Unda Marina, Bubas i Fok prezentowały swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów.

Kolejnym punktem programu były zajęcia w Błękitnej Szkole. Pani Monika Selin, która przywitała naszą grupę w Fokarium, poprowadziła wykład dotyczący ssaków morskich natomiast Pani Justyna Kąpa przeprowadziła warsztaty z fizjologii nurkowania ssaków morskich.

Na zakończenie pobytu w Helu uczniowie mogli kupić pamiątki i spędzić czas wolny w tym pięknym mieście. Chociaż pogoda była kapryśna, wszystkim dopisywał dobry humor. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania helskiego fokarium i korzystania z oferty edukacyjnej Stacji Morskiej.

 

Opiekunowie klas: Panie: Izabela Pohl, Magdalena Szornak, Anna Kondrat

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki