Szanowni rodzice, drodzy uczniowie klas IV-VIII!

Zachęcam do udziału w XIV edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” – nasza szkoła corocznie bierze udział w tym konkursie w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii.

Temat zdjęć w tej edycji konkursu brzmi: „RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO”

– realizacją tematu „Razem chronimy środowisko” będzie przedstawienie różnych form działania na rzecz dbania o przyrodę ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych ekologicznych rozwiązań. Szukanie odpowiedzi na pytania: jak dbać o wodę? jak zapewnić czyste powietrze?
jak minimalizować wytwarzanie odpadów? Rozwiązania mogą dotyczyć zarówno działań gminnych, jak i indywidualnych samego mieszkańca. Ważne, aby pokazywać przykłady lokalne, bliskie doświadczeniu ucznia.

– zdjęcie należy dostarczyć w wersji elektronicznej na nośniku pendrive lub przesłać na maila do pani Magdaleny Szornak najpóźniej do dnia 25.04.2022 r.!!!

– osoby zainteresowane zapraszam do mnie po zgody pisemne na udział w konkursie.

adres email do przesyłania prac: maszornak.szkola@gmail.com

W tytule proszę napisać: konkurs fotograficzny, a w treści emaila umieścić potrzebny OPIS (szczegóły poniżej).

wysyłając pliki cyfrowe należy uwzględnić następującą specyfikację: format: JPG (najmniejsza
kompresja/najlepsza jakość), rozdzielczość: min 300 dpi, plik nie większy niż 10 MB.

– każda fotografia musi zawierać OPIS: imię i nazwisko autora zdjęć, klasa, tytuł pracy, miejsce i data wykonania fotografii, opis zdjęcia (max. 2 zdania o  miejscu wykonania, uzasadnienie wyboru).

– zezwala się na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (np. kontrast, nasycenie);

– nie zezwala się na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, łączenia kilku fotografii lub zmiany jej oryginalnej kompozycji; nie można także dokonywać fotomontaży.

Szczegółowy informacje na temat konkursu na stronie: www.kzg.pl -> zakładka „Edukacja” -> Konkursy ekologiczne -> „Konkurs fotograficzny” – XIV edycja

Chętnie udzielę odpowiedzi zainteresowanym na pytania dotyczące realizacji zadania.

Magdalena Szornak