13 listopada 2018 roku odbyły się miejskie eliminacje konkursu związanego z językiem kaszubskim – Mistrz Pięknego Czytania. Konkurs ma na celu popularyzację literatury kaszubskiej, doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem i rozbudzania w młodzieży pasji czytania.
Nasza szkoła, jak co roku, wystawiła bardzo silną reprezentację. W kategorii klas I-III wystąpiła Joanna Macyszyn z klasy 3b, natomiast w kategorii klas IV-VI wzięli udział: Martyna Wodniczak i Zofia Tartas z klasy 4b, Sylwester Brzeski z klasy 4a, Michał Borys z klasy 5g oraz Lena Matysiak z klasy 6a. Konkurencja z redzkich szkół była silna, ale nasi uczniowie okazali się być mistrzami języka kaszubskiego!
Wyniki w etapie miejskim, w kategoriach:
Uczennice te będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, 29 listopada w Szkole Podstawowej w Linii. Już teraz mocno trzymamy za nie kciuki!
Tekst: Anna Jankowska
Zdjęcia: Michał Kaczmarek i Anna Jankowska