14 marca odbył się V Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego organizowany przez 1 Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie.  W wyniku eliminacji szkolnych, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8B- Natalia Białas oraz Mateusz Schuttenberg, którzy  zdobyli II miejsce.

Etap międzyszkolny obejmował wiedzę z zakresu znajomości języka niemieckiego, w tym znajomość gramatyki, rozumienia tekstu czytanego oraz elementy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Ten etap miał charakter stacji zadaniowych, podczas których uczniowie pracowali w parach rozwiązując różnorodne zadania, quizy, zagadki, łamigłówki oraz teksty z lukami.

Do finału zakwalifikowało się pięć szkół. Finaliści rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot, sprawdzający wiedzę z języka niemieckiego, wybranych zagadnień z wiedzy o Szwajcarii oraz baśni Braci Grimm. Konkurs znajduje się na liście punktowanej podczas rekrutacji do szkół średnich.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!