Program „Książki naszych marzeń” ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

To przedsięwzięcie MEN-u ma na celu poprawić kondycję czytelniczą najmłodszych uczniów.

Celem programu jest zakup książek do bibliotek szkolnych.

– o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów

– niebędących podręcznikami, które są chętnie czytane .

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Nasza Szkoła z tytułu udziału w/w programie ,ze względu na dużą liczbę uczniów uzyskała maksymalne wsparcie finansowe w wysokości 2.713 zł . Cała kwota została wykorzystana na zakup 149 lektur do biblioteki szkolnej.

20151215_102028