Pędzi kulig,

Dzwonią dzwonki,

Wiatr wstrzymuje dech,

Bucha para z końskich pysków,

Płozy ryją śnieg…

W sobotę, 3 marca uczniowie klasy 1a wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem spotkali się w Stadninie koni Pegaz w Redzie. Łącznie przybyło 47 osób, aby z fasonem pożegnać kończącą się zimę.

Kulig integracyjny, podczas którego nie tylko przypomnieliśmy  sobie uroki zimowych zabaw na śniegu, rozgrzaliśmy się przy ognisku, ale także mieliśmy szansę poznać się lepiej podczas integracyjnych zabaw grupowych.

Przejazd dwóch zaprzęgów konnych odbył się sprawdzoną przez organizatora trasą. W trakcie  nie mogło zabraknąć również bitwy na śnieżki.

Pęd mroźnego powietrza wdzierającego się pod czapkę, sanie zaprzęgnięte w zawsze zadowolone ogiery, jeżeli dodamy do tego ognisko z pieczeniem kiełbasek – to dobry pomysł na spędzenie wspólne czasu.

Tekst:K.R-M

Zdjęcia: K.Bergmann i T.Miętkiewicz