WRZESIEŃ 2022

Już na początku roku szkolnego uczniowie klas młodszych mieli szansę zapoznać się z przyjaznym robotem „Genibot”  Dzięki temu urządzeniu i dołączonym do niego akcesoriom nasi najmłodsi uczniowie w prosty sposób nauczą się programować.

Również uczniowie klas starszych mieli możliwość skorzystania z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.  Dzięki zestawom LEGO Bricq Motion mogli w łatwy sposób poznać zasady ruchu jednostajnego i jednostajnie przyśpieszonego.

PAŹDZIERNIK 2022

Październik to dobry czas na obserwację zmian zachodzących w przyrodzie, a związanych z końcem okresu wegetacji.  Uczniowie klasy 4b wraz z Panią Ewą Zielińską uczestniczyli w warsztatach fotograficznych „W poszukiwaniu jesieni”  W czasie tych warsztatów zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości.

W październiku uczniowie klas młodszych kontynuowali swoją przygodę z Genibotem.  Natomiast uczniowie klas 6-8 mieli okazję zbudować i zaprogramować robota przy pomocy zestawu LEGO Spike Prime.  Dzięki poznaniu języka programowania Scratch, już uczniowie klasy 6 są w stanie wprawić takiego robota w ruch.

A.Borkowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki