Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy w Polsce Mikołajki. Rankiem tego dnia dzieci dostają upragnione prezenty. Dorośli, chcąc wspomóc świętego Mikołaja w doborze podarków, często namawiają swoje pociechy do przygotowania listu z wymarzonymi prezentami.

Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych.

W tym roku, już kolejny raz, zaproponowaliśmy uczniom klas 3-4 udział w konkursie na najciekawszy list do świętego Mikołaja. Liczyła się forma oraz zawartość listu. Na konkurs wpłynęły 34 listy od uczniów klas 3a,b,c i 4a, z których jury wyróżniło 16.Wszystkie zostały wyeksponowane na gazetce przed biblioteką szkolną.

Najpiękniejsze listy napisali i ozdobili:

• Agata Kołodziejska
  • Amelia Dondela
  • Marta Chojak
  • Paulina Szczesiak
  • Kateryna Tverdokhliebowa
  • Zuzanna Pryczkowska
  • Natalia Mikucka
  • Maja Wojnowska-Kubiak
  • Marta Plotka
  • Maja Szyszko
  • Amelia Kowalska
  • Zuzanna Skowron
  • Jan Hnatow
  • Mateusz Grzeszczak
  • Wojciech Modrzejewski
  • Michał Sobczyk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.

Biblioteka szkolna i T.Piotrzkowska