22 marca 2023 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Małym Trójmieście Kaszubskim dla uczniów klas VI. W tym roku gościliśmy Szkołę Podstawową nr 5 z Redy.

• Reprezentacja gości – opiekun: Pani Ewa Kortals, uczniowie: Gracjan Domarus, Piotr Perszon,
    Kajetan Pionk.
  • Reprezentacja gospodarzy – opiekun: Pan Mariusz Bizewski, uczniowie: Agata Boguszewska,
    Jakub Czajka, Ksawery Kordalewski.

Ze względu na okrojony skład w tym roku konkurs miał charakter turnieju integracyjnego. Powstały 3 dwuosobowe drużyny, skład których tworzyli uczniowie SP5 Reda i ZSP 2 Reda. Jury przewodniczyła Pani Katarzyna Rendaszka-Miotke, natomiast konkurs prowadziła Pani Magdalena Szornak.

Uczniowie wspaniale współpracowali i rozwiązywali zadania przygotowane
w sześciu konkurencjach:

– „teścik” wiedzy historycznej,

– herby miast MTK – puzzle,

– gra w statki – pytania z zakresu historii, przyrody i geografii związane z miastami MTK,

– władze miast MTK – układanka,

– obliczenia z planu miasta wartości rzeczywistej wyznaczonej trasy,

– zagadki historyczne w tajemniczym gabinecie Ambrożego Gryfka.

Zadaniem dodatkowym tegorocznego turnieju było przygotowanie gry planszowej o Rumi z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Drużyny obu szkół wykazały się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Iwona Nowicka, a które zostały ufundowane przez Urząd Miasta Redy oraz Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Tekst: M. Szornak,K. Rendaszka-Miotke

Zdjęcia: K. Rendaszka-Miotke, M. Bizewski, M. Szornak