Dnia 23 maja 2016 r. klasy IV wybrały się na wspólną wycieczkę do Chmielna. Wyjazd dla uczniów zorganizowało biuro E-Kajakowo z Gdańska. W trakcie pobytu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego “Szuwarek”, dzieci mogły sprawdzić swoje siły i umiejętności w następujących konkurencjach: strzelanie z wiatrówki, strzelanie z łuku, paintball, bieg w workach, bieg w trzyosobowych spodniach, wyścigi wieloosobowych nart, wspólne kolorowanie serca dużym pędzlem.

Rozegrali również mecz w “ślepą” piłkę oraz  rywalizowali na mega Twisterze. W trakcie przerwy w konkurencjach, animatorzy przygotowali grilla z kiełbaskami, a dzieci mogły spędzić czas grając w siatkówkę,piłkę nożną i ping-ponga, a także korzystając z siłowni na świeżym powietrzu oraz równoważni. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Młyn w Chmielonku liczący już 280 lat. Fenomen i urok kaszubskiego młyna polega na tym, że wciąż działa, ucierając mąkę z ziaren żyta na chleb. Ten stary, piękny młyn nadal tętni życiem, w odróżnieniu od
wielu innych zabytkowych obiektów młynarskich. Główną atrakcją była “Przejażdżka” starą windą towarową, która wzbudziła wiele emocji. Prócz pięknej pogody, wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, co można było zauważyć podczas fantastycznej, wspólnej zabawy.

Dziękujemy, wychowawcy klas IV wraz z opiekunami

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki