Po przeprowadzonych na jesieni szkolnych etapach przedmiotowych konkursów kuratoryjnych, spora grupa naszych uczniów zakwalifikowała się do etapów rejonowych.

Są to:

– z biologii: Martyna Gawlikowska (VIII b), Szymon Kreft (VIII c), Mikołaj Lomonos (VII g);

z matematyki: Filip Bartosik i Aleksander Książkiewicz (obaj VIII b);

– z języka angielskiegoMikołaj Maziec (VIII b);

– z informatyki – Dawid Pergoł (VIII b).

Etapy rejonowe będą odbywały się do początku marca.

Od października grupa uczniów z klas VII i VIII uczestniczy w kolejnych etapach regionalnego konkursu interdyscyplinarnego – Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” odbywającego się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W wyniku eliminacji szkolnych, do etapu powiatowego, który odbył się w grudniu, awansowało siedmioro naszych uczniów z różnych przedmiotów. Spośród nich dwie osoby uzyskały jedne z najwyższych wyników w swoich przedmiotach i tytuł Laureata etapu powiatowego PLZ. Są to: Szymon Kreft – z chemii i Marcel Dembicki – z przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. Dwaj uczniowie uzyskali również tytuł Finalisty etapu powiatowego za bardzo wysokie wyniki: Marcel z informatyki i Aleksander Książkiewicz z „kompetencji społecznych”.

Szymon i Marcel zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego.

Dziękujemy wszystkim reprezentującym szkołę uczniom, gratulujemy już osiągniętych wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursowych zmagań.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki