W marcu w ZSO nr 2 w Gdańsku odbył się XI Wojewódzki Konkurs “Matematyczne ścieżki po Polsce”. Tematyką konkursu było rozwiązywanie problemów matematycznych związanych z tematem wiodącym (w każdym roku inny – w tym roku tematem wiodącym był Bałtyk) oraz nabywanie i poszerzanie wiedzy o Polsce, jej zabytkach, historii, położeniu geograficznym, sławnych postaciach itp.

4 marca odbył się konkurs dla uczniów klas II – III, a 11 marca – dla uczniów klas IV – VI.

Na uroczystej gali wręczenia nagród wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

– w kategorii klas II – III wyróżnienie za bardzo dobry wynik otrzymał Bartłomiej Kwarciak (uczestników było 90),

– w kategorii klas IV – VI – Maciej Banaś zajął V miejsce (liczba uczestników: 134).

Dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gratulujemy uzyskania wysokich wyników w tak silnej konkurencji!

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie