Po feriach zimowych nasza szkoła wzbogaciła się o pomieszczenie do terapii pedagogicznej. Wyremontowana, gruntownie odnowiona salka została wyposażona w nowe meble oraz sprzęt i pomoce do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nowy gabinet, choć nieduży, pozwala na prowadzenie zajęć kompensacyjno-korekcyjnych, wyrównawczych, socjoterapeutycznych i terapeutycznych, indywidualnych i w małych grupach z wykorzystaniem pomocy do stymulacji polisensorycznej. Kolorowe, przytulne pomieszczenie cieszy się dużym powodzeniem u tych uczniów, którzy mają okazję korzystać ze zgromadzonych tu atrakcji typu kolorowa piaskownica, zestawy do stymulacji zmysłów (np. do rozpoznawania zapachów lub dotykowego rozpoznawania różnych substancji), czy huśtawka pozwalająca wyciszyć nadmiar emocji. W miarę możliwości gabinet będzie wzbogacany o kolejne pomoce.