W poniedziałek, 13 listopada, uroczyście uczciliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obchodzone w dniu 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest w każdym roku okazją do spojrzenia wstecz, na polską historię znaczoną ponad stuleciem utraty suwerenności, zmagań i zrywów narodowowyzwoleńczych, a wreszcie – powrotem Polski na mapy Europy w wyniku zakończenia I wojny światowej, 11 listopada 1918r.

Przypomnieniu tamtych wydarzeń poświęcone były uroczyste apele, podczas których zaprezentowany został montaż o treści historyczno-patriotycznej w wykonaniu uczniów przygotowanych przez p. E. Strzelkę i p. K. Kolleck. Inscenizację uświetniły występy szkolnego chóru pod dyrekcją p. B. Tańskiej

Nawiązując do historycznych wydarzeń będących kanwą listopadowego święta, dyrektor szkoły, p. Iwona Nowicka przypomniała o znaczeniu symboli i wartości narodowych, patriotycznych w obecnych, pokojowych czasach. Szkolne uroczystości przebiegały w radosnym, świątecznym nastroju, pięknie podkreślonym odświętnym strojem uczniów i bogatymi dekoracjami w narodowych barwach.

W dniu 11 listopada delegacja szkoły pod przewodnictwem dyrektor I. Nowickiej uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Niepodległości.