W przeddzień103. rocznicy odzyskania niepodległości, w naszej szkole odbyły się uroczyste apele poświęcone temu świętu.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły, p. Iwona Nowicka w krótkim wystąpieniu podkreśliła znaczenie pamięci historycznej, szacunku dla tradycji i wartości narodowych. Zwróciła również uwagę na potrzebę kształtowania takich postaw i wartości, jakie wiążą się z patriotyzmem czasu pokoju: codzienna, sumienna praca, budowanie pozytywnych relacji społecznych, poszanowanie godności każdego człowieka, wzajemna życzliwość, wsparcie, dbanie o słabszych, potrzebujących.

W części artystycznej uczniowie klas V a, IV b i IV d przygotowani przez p. Izabelę Dąbrowską, zaprezentowali montaż poetycki o tematyce patriotycznej, a zespół wokalny pod kierunkiem p. Barbary Tańskiej zaprosił wszystkich do wspólnego odśpiewania popularnych pieśni legionowych: Pierwsza Brygada, Szara piechota i Przybyli ułani.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się szkolny konkurs plastyczny na  plakat o tematyce nawiązującej do treści patriotycznych. Wykonane przez uczniów klas IV – VIII prace pięknie prezentowały się  w okolicznościowych dekoracjach.

Tekst i fot.: Arch. ZSP2

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki