Od stycznia 2020 r. wszystkie nasze klasy drugie rozpoczną realizację ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”, który będzie kontynuowany przez cały rok 2020.

18 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z tego zakresu dla nauczycieli.  Wszystkich uczestników serdecznie przywitała dyrektor Iwona Nowicka. Miło nam było gościć Panią Kornelię Maternicką, która je w bardzo miłej atmosferze poprowadziła, zapoznała nauczycieli ze szczegółami projektu, rozdała materiały szkoleniowe. Były też nauczycielki ze szkół z pobliskich miejscowości oraz z naszej szkoły: B.Albecka, B.Maliszewska, J.Brojakowska, J.Meiranke, A.Radzio.

Tematyka projektu dotyczy finansów i przedsiębiorczości dla maluchów. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, a także przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji najmłodszych.

Koordynator: G.Krzebietke

Zdjęcia: B.Maliszewska