Dnia  28 lutego klasy I a i  I b  w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 wzięły udział w lekcji bibliotecznej połączonej z pasowaniem na czytelnika. Książki na to spotkanie przyniosły panie bibliotekarki: p. Katarzyna Rendaszke – Miotke i p. Anna Maszota.

W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania książek z biblioteki szkolnej. Następnie złożyli uroczyste  ślubowanie, że będą czytać i szanować udostępniane im książki.

Uczniowie odgadywali zagadki dotyczące  bajek dla dzieci, wysłuchali wierszyka o książce.

Na zakończenie tego uroczystego spotkania z książką klasy otrzymały pamiątkowy dyplom i wykonały pamiątkowe zdjęcie.  Tego dnia po raz pierwszy uczniowie mogli  skorzystać z zasobów bibliotecznych i zabrać wybraną lekturę do domu.

Zajęcia przeprowadziła Anna Maszota.

Anna Maszota