Na początku lutego w naszej szkole odbyło się Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Uroczystość w tym roku przebiegała w dwóch terminach:1lutego klasy 1a,b,natomiast 3 lutego klasy 1c,d. Pasowanie odbyło się w bibliotece szkolnej,a uświetnił je teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez uczniów klasy 3b. Poza tym uczniowie obejrzeli krótką prezentację/film:”Jak powstaje książka”.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi”. Każda z klas bezbłędnie wykonała zadania : zagadkę, rozsypankę wyrazową, rozpoznawanie tytułów znanych książek dla dzieci na podstawie rekwizytów i ustny test.

Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli przed Panią Dyrektor uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Wszyscy otrzymali prezenty : zakładki do książek i Wyprawki Czytelnicze ( ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”). Poza tym każda klasa otrzymała dyplom, regulamin czytelnika, prośby książki i przyrzeczenie podpisane przez wszystkich uczniów.

Podsumowaniem uroczystości było wypożyczenie pierwszych książek z biblioteki.