Drugą połowę października rozpoczęliśmy od obserwacji jesiennej pogody, gdyż jesień na dobre zagościła w naszym mieście. Omawialiśmy zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz jesienne zmiany, które niesie ze sobą ta pora roku. Powstały piękne jesienne prace m.in. drzewo, jesienne zaprawy w słoikach, baletnica, jeż. Nie zapomnieliśmy także o urodzinach Kubusia Puchatka – jego piękne portrety znalazły się w naszej galerii.

W naszej świetlicy uczymy się wielu piosenek. Jedną z nich była piosenka o zmysłach.

W październiku rozmawialiśmy również o naszym regionie – Kaszubach oraz naszym mieście – Redzie. Usłyszeliśmy wiele ciekawych kaszubskich baśni oraz ciekawostek o mieście. Wykonaliśmy prace plastyczne z wybranych baśni kaszubskich oraz herb Redy.

W ostatnim tygodniu przygotowywaliśmy się do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych. Wiemy, że w tym czasie wspominamy naszych bliskich zmarłych, odwiedzamy cmentarze i zapalamy znicze. Rozmawialiśmy także o innych tradycjach na świecie jak np. święto Halloween.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Uczniowie i Wychowawcy świetlicy