We wrześniu i październiku w klasie IId w ramach programu : „3,2,1 Odlicz!” ćwiczyliśmy różne zadania arytmetyczne. Program oparty był  na samodzielnym i operatywnym poszukiwaniu przez uczniów własnych strategii i rozwiązań oraz wnioskowaniu i dowodzeniu.

Uczniowie poznawali kolejność dni tygodnia. Brali udział w wielu zabawach matematycznych m.in. w zabawie pt. „Iskierka matematyczna”, w której  wskazywali liczby parzyste i nieparzyste, poznawali właściwości dodawania liczb parzystych i nieparzystych oraz system dziesiętny. W zabawie „Kółko i krzyżyk” budowali liczbę 15 z różnej liczby składników. Opracowywali własne strategie podczas gry. Natomiast w „Pociągu matematycznym” ćwiczyli umiejętność dodawania pełnych dziesiątek.

Wioletta Mosińska