Przez ostatnie miesiące klasa IId brała  udział w projekcie ekologicznym EkoEksperymentarium, który  uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Na lekcjach przyrody odgadywaliśmy zagadki w wirtualnych pokojach.

Tematyka ochrony środowiska  podana była w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, etapy porządkowania i segregacji  mają przełożenie na codzienność każdego z nas. Uczniowie nauczyli się między innymi jak oszczędzać wodę, dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci, a podczas zakupów dowiedziały się, dlaczego trzeba zwracać uwagę na to, co się kupuje.

W pierwszej kolejności omawialiśmy łazienkę oraz kuchnię wszystkie zadania były wykonywane na tablicy interaktywnej. Niedawno na zajęciach on-line zrobiliśmy salon.

Uczniowie otrzymali  certyfikat udziału w programie. Jednak najważniejsze jest to, że mają świadomość, iż  w prosty sposób zależny od każdego z nas , możemy wspólne zmieniać świat na lepszy.

Wioletta Mosińska