21 października 2016 w naszej szkole gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego „Arlekin” z Białegostoku, którzy od wielu lat organizują spektakle teatralne oraz profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Nasi uczniowie mogli obejrzeć klasyczną baśń japońską „Rybak i żuraw”. Główny bohater, Akihito zwijając nad jeziorem swe sieci nie przypuszczał, że ten dzień odmieni całe jego życie. Znalazł zaplątanego w liny pięknego żurawia, a dobre serce rybaka nie pozwoliło mu skrzywdzić majestatycznego ptaka. W zamian za wyleczenie go i wypuszczenie na wolność otrzymał najbardziej niezwykłą nagrodę, o jakiej nie śmiał marzyć…

Ta klasyczna japońska baśń ukazała dzieciom korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka nas za zło. Na szczególną uwagę zasługiwały grające w niej lalki wielkości dorosłego człowieka, które bardzo się dzieciom podobały.

Tekst i zdjęcia:G.K.