Od 1 lipca b. r. rozpoczęła się planowana od pewnego czasu bardzo ważna dla nas inwestycja – budowa nowego budynku szkoły. Powstanie on na miejscu istniejącego, dwukondygnacyjnego budynku, który zostanie całkowicie wyburzony.

Nowa, również dwupoziomowa konstrukcja będzie poszerzona w kierunku patio i znajdą się w niej dwa ciągi korytarzy z gabinetami lekcyjnymi i pomieszczeniami zaplecza po dwóch stronach. W nowej części szkoły znajdzie się m. in. nowoczesna biblioteka, pracownie przedmiotowe do przedmiotów ścisłych, nowa pracownia komputerowa.

Oddanie budynku do użytku jest przewidziane na 1 września 2019r. W czasie budowy część uczniów będzie realizowała zajęcia dydaktyczne na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Łąkowej. Z gościnności naszych sąsiadów skorzysta 10 klas młodszych, które wraz ze swoimi nauczycielami i obsługą będą miały do dyspozycji odrębną, wydzieloną część tzw. „małej szkoły”, z wejściem od ul. Cichej.

Warunki pracy w r. szk. 2018/2019 z pewnością nie będą należały do łatwych, ale wszyscy wiemy, że to etap konieczny, zanim będziemy mogli cieszyć się nową szkołą.

Zapraszamy do śledzenia na naszej stronie na bieżąco prac rozbiórkowych i budowlanych.

I. Nowicka

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki