14 października 2015 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W tym roku przystąpiło do niego 135 uczniów z sześciu klas. Uczniowie powitani zostali przez swoje starsze koleżanki i kolegów, którzy przygotowali dla nich mały egzamin – musieli zaśpiewać, rozwiązać zagadki oraz recytować wiersze. Oczywiście egzamin zdali celująco.

Po uroczystym ślubowaniu w obecności sztandaru szkoły, pani dyrektor Iwona Nowicka pasowała pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Redzie, a przedstawiciele samorządu szkolnego, Marta i Tomek, serdecznie powitali ich w uczniowskim gronie.

W tym wyjątkowym dniu także rodzice złożyli swoje ślubowanie. Przyrzekali, że będą uważnie wsłuchiwać się w potrzeby swoich dzieci, często przytulać swoje pociechy, cieszyć się ich dzieciństwem i pozwalać im uczyć się na błędach.

Uroczystość zakończyła się dobrymi radami starszego kolegi, po których na dzieci czekał miły upominek. Wszyscy w dobrych nastrojach udali się do swoich domów, gdzie dalej świętowali w gronie rodzinnym.

Tekst i zdjęcia: G. Krzebietke