We wtorek, 28 marca uczniowie klas 0-III wybrali się do zaprzyjaźnionego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Redzie na przedstawienie muzyczno – teatralne dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Historię Czerwonego Kapturka zna chyba każdy z nas – ten mniejszy i trochę większy.

Jednak interpretacja zaproponowana przez Teatr Nowoczesny z Krakowa to niezwykle żywiołowy, pobudzający percepcyjnie, wesoły i rozśpiewany musical dla dzieci, który był świetną okazją do zabawy, naśladowania i śpiewu. Spektakl rozwijał sferę emocjonalno – społeczną. Dzięki piosenkom, dialogom w pośredni sposób dzieci nauczyły się jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać przyjaźnie, pokonać lęk i strach, być asertywnym oraz odważnym. Fantastyczne kostiumy oraz efekty świetlne i dźwiękowe stworzyły magiczny klimat przedstawienia, który spodobał się zarówno młodszym, jak i starszym widzom .