Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników to dla nich ważne wydarzenie. W poniedziałek i wtorek (15 i 16 stycznia) – pod koniec semestru , po tym jak dzieci opanowały już umiejętność czytania w stopniu umożliwiającym samodzielną lekturę prostych książeczek, wszystkie klasy pierwsze odwiedzały kolejno bibliotekę .

Podczas spotkania miały miejsce rozmowy o bibliotece. Wyjaśnienie pojęć: czytelnia, wypożyczalnia, regał z książkami,lektura. Rozmawialiśmy również o konieczności właściwego obchodzenia z książkami, by mogły one służyć innym uczniom. Nastąpiła także prezentacja regałów, na których znajdują się książki dla najmłodszych uczniów. Omówione zostały zasady wypożyczania – scenka pokazująca kolejne etapy: od wyboru książki, przez jej wypożyczenie, po zwrot. Dzieci dowiedziały się w tym momencie, do czego służą karty książek oraz karty uczniów. Następnie wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną Jak powstaje książka? ,a na zakończenie dzieci wypożyczyły lektury wskazane przez Wychowawcę.

„Spotkania z książką” bardzo podobają się pierwszoklasistom, którzy czynnie uczestniczą w rozmowie i chętnie odgadują zagadki;)

Biblioteka szkolna

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki