W ostatnim czasie dwukrotnie naszą szkołę odwiedził Pan Robert Boguszewskistrażak, będący jednocześnie ratownikiem medycznym.

Spotkał się z uczniami klas: 0C;  IIIC; IIIE oraz VIIA i VIIB, którym uświadomił na czym polega jego praca. Przybliżył uczniom ekwipunek strażaka. Opowiedział o działaniach strażaków na miejscu zdarzenia. W klasach siódmych udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uświadomił uczniom iż tzw. „złote minuty” ratują życie poszkodowanego.

Pokaz pierwszej pomocy poprzedzony był informacjami na temat tlenku węgla, zwanego cichym zabójcą. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Robert wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.  Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

(J.B.)