W poniedziałek 31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień bez Papierosa .

W klasach I-III zostały zorganizowane zajęcia, które miały na celu wykształcenie u uczniów świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby przy nich palą.

Edukacja antynikotynowa zwiększyła  wiedzę uczniów w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie  oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych w unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów.

Uczniowie rozwiązując poszczególne zadania, odpowiadali na pytania : Co to jest zdrowie? Od czego zależy nasze zdrowie? Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?. Wysłuchali również bajkę:  „ O policjancie, papierosach i złodziejach”.

W zajęciach wykorzystano różnorodne metody aktywizujące  np. „burzę myśli”, „narysuj i napisz”, dramę , pracę w grupach. Za każde zrealizowane zadanie uczniowie przyklejali znaczki.

M. Predroń-Rojek
W. Mosińska