11 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Powstał on z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Aby, przybliżyć uczniom zasady bezpieczeństwa korzystania z sieci, przygotowaliśmy dla nich kilka zadań do wykonania m.in. quiz, labirynt, pytania otwarte, rebusy….Korzystaliśmy z materiałów ze stron: Sieciaki.pl oraz Dzieckowsieci.pl. Utworzyliśmy ścienną gazetkę szkolną zawierającą najważniejsze porady i przestrogi dla najmłodszych Internautów.

Uczniowie zadania wykonali znakomicie i tym samym udało nam się przybliżyć ważny temat jakim jest: „Bezpieczeństwa w sieci”.

Autor: W. Mosińska