Światowy Dzień Pluszowego Misia (25 listopada) to jedno z bardziej popularnych świąt obchodzonych w bibliotekach szkolnych, również w naszej.

Zazwyczaj organizując Dzień Pluszowego Misia, opowiadaliśmy dzieciom o tym, skąd się wzięły pluszowe misie. W tym roku w naszej bibliotece tę historię pokazaliśmy za pomocą krótkiego przedstawienia w teatrzyku cieni wykonanego w prosty sposób z łatwo dostępnych materiałów przez uczennice klasy 7a (Alicję Kreft i Ninę Matyszewską).

Dziewczynki pokazywały teatrzyk dziewięciokrotnie klasom: 0a,b,c;1a,b,e;2a,c;3b przez cały tydzień,zaczynając od piątku 24 listopada. Ta prosta w realizacji i atrakcyjna forma przedstawienia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród oglądających ją dzieci.

Poza w/w atrakcją z okazji lubianego przez dzieci święta podczas przerw lekcyjnych, w bibliotece wyświetlane były filmy o misiach,przygotowana została wystawa książek o misiach oraz ich głośne czytanie przez Panią Jankę Czerwionke przebraną za pandę;)

Wystrój biblioteki wzbogaciła w tym okresie czasowa wystawa pluszowych niedźwiadków biorących udział w konkursie MIŚ MAKSYMALNY.

Wszyscy świetnie się bawili!