W związku ze Światowym Dniem Poezji przypadającym 21 marca Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom m.in. udział w Konkursie Wiersze malowane obrazem.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, zainteresowanie uczniów poezją, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi wierszami.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej odbioru dowolnie wybranego wiersza. Wcześniej w bibliotece zostały wystawione książki z wierszami polskich poetów (mniej znanych dzieciom) dostępne w bibliotece. Uczniowie mogli wypożyczyć wybrane książeczki, zapoznać się z ich treścią, by następnie przystąpić do działań  twórczych.

Do pracy plastycznej należało dołączyć wydrukowany wiersz, podać jego autora i tytuł. Technika wykonania pracy była dowolna, format pracy A3 lub A4.

Na konkurs wpłynęło 40 pięknych prac wykonanych przez uczniów od klasy 0 do klasy 8. Jury wybrało najpiękniejsze i przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

1.Zuzanna Sobiecka z klasy 0a

2.Emilia Witt, Daryna Khoma, Marysia Hirsz, Vitalina Ravliv, Karolina Kryshtofik, Daniel Roczniewski z klas 1

3.Liliana Kurasz, Iga Polaszek, Alicja Fopka z klas 2

4.Amelia Skutnik, Marika Matwiejczuk, Liliana Osmólska, Maciej Ciesek z klas 3

5.Laura Miotk z klasy 4d

6.Piotr Ołtuszyk z klasy 6b

7.Jan Ciesek z klasy 7d

8.Wlad Kondraszow z klasy 8b

Tegoroczne obchody Święta Poezji upłynęły również pod znakiem gry czytelniczej „Czy znasz ten wiersz?”. Gra skierowana została do uczniów klas I,  II i III, które chętnie i aktywnie włączyły się w zaproponowaną zabawę. Zadaniem dzieci było ułożenie pociętego wiersza w całość i naklejenie go na dużym arkuszu papieru. Utrudnienie zadania stanowiły luki w tekście, które należało uzupełnić. Za przyozdobienie arkusza można było zdobyć dodatkowe punkty.  Do gry czytelniczej wybrano różne wiersze polskich poetów, dla każdej klasy inny. Poza tym wszystkie klasy miały nauczyć się swoich wierszy na pamięć,aby pięknie je wygłosić podczas apelu z okazji  Światowego Dnia Poezji.

Najpiękniejsze plakaty przygotowały klasy:Ia, IIb, IIIa.

Z kolei klasy starsze klasy wykonały Kolaż poetycki,czyli stworzyły wiersze z wyciętych z gazety słów. W zabawie wzięło udział wielu uczniów,którzy wykazali się inwencją twórczą, wyobraźnią i pomysłowością.

Wszystkim dziękujemy z udział w konkursach i gratulujemy zwycięzcom!

Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas apelu.