W czasie zajęć realizowanych w ramach projektu ”Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość” grupa uczennic z klasy VI B przygotowała dla młodszych koleżanek i kolegów szkolny escape room.
Dziewczynki wykazały bardzo dużo zapału opracowując plan.Droga od pomysłu do realizacji nie była łatwa.

Przygotowanie wymagało sporo czasu.Pierwsze spotkanie uczennic to” burza mózgów”.Padało bardzo dużo propozycji i zadań,ale należało dostosować je do możliwości uczestników zabawy.Przeprowadzono”wywiad” z wychowawczynią kl.II B,która pomogła w wyborze.Następnie uczestniczki zajęć unijnych wydrukowały pytania i zadania. Pokój zagadek jako pierwsze testowały dzieci ze świetlicy-to była próba generalna.
Nadszedł długo oczekiwany finał.W poniedziałek-14 maja-dwie grupy z klasy II B,liczące po 5 osób,zostały zaproszone do zabawy.Sale: 20 i 21 w odpowiednio zaaranżowanej scenerii przekształciły się w szkolny escape room.
emocje były tak ogromne,że uczestników słychać było chyba w całej szkole.Zwyciężyła grupa w składzie:Nadia,Marcelina,Kuba,Julek i Ignacy.Drugi skład:Judyta,Natalia,Nikola,Mateusz,Michał pracowała tylko trochę wolniej,ale im należą się brawa za bardzo grzeczne zachowanie.
Za wspaniałą inwencję,pracowitość,kreatywność brawa należą się realizatorkom-Agacie,Julii,Karinie,Mai,Kasi,Olivii,Patrycji,Paulinie,Weronice i Wiktorii.Pracowały pod opieką polonistki-T.Miszki.
Chodzą słuchy,że również inne klasy ustawiają się już w kolejce do szkolnego escape roomu.

T.Miszka