SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE!

 Do 24.04.2020 r. można nadsyłać prace artystyczne w związku z trwającą akcją Wirtualne Pola Nadziei organizowaną przez Puckie Hospicjum p.w. św. Ojca Pio.

Szczegóły umieszczone są w artykule:

Wolontariat online dla Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Poniżej zamieszczamy list intencyjny od Pani Dyrektor Puckiego Hospicjum, który dotarł do naszych szkolnych koordynatorów akcji.

Z pozdrowieniami

M.Szornak i A.Molenda


 

Puck, 20 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

Każdej wiosny, już od 23 lat, rozkwitające żonkile zwiastują zbliżające się obchody Pól Nadziei. Niestety, w tym roku sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie akcji w znanej dotychczas formie plenerowej, tym samym zostały odwołane wszelkie działania związane z wydarzeniem, które powodowały gromadzenie się osób.

Naszą misją jest upowszechnianie  wiedzy o opiece paliatywnej. Dziś, w sytuacji nowego zagrożenia zdrowia, temat wsparcia najciężej chorych wymaga debaty publicznej, dlatego postanowiliśmy zorganizować Wirtualne Pola Nadziei, których obchody odbędą się w dniach 18-26 kwietnia 2020.

Pragniemy zaprosić Państwa do przyłączenia się do naszej akcji. Na naszym profilu Facebook powstało specjalne wydarzenie, w którym na bieżąco zamieszczamy informacje o wszystkich prowadzonych działaniach jak koncerty online, akcje społecznościowe czy wirtualna zbiórka. Zachęcamy także do zaproszenia do udziału w obchodach i zapisania się na wydarzenie innych osób z Państwa otoczenia. Symbolem akcji niezmiennie pozostaje żonkil, dlatego mogą Państwo okazać wsparcie naszej inicjatywy np. poprzez wysłanie swojego zdjęcia z tym pięknym kwiatem na adres email: m.piotrowska@hospitium.org.

Pola Nadziei przypominają nam o niezwykle ważnej tematyce opieki paliatywnej i hospicyjnej, której celem jest zapewnienie, aby człowiek u kresu życia  czuł się godnie i szczęśliwie. Mamy nadzieję,    że i tym razem uda nam się zjednoczyć we wspólnym działaniu na rzecz poprawy jakości życia osób, będących na swojej ostatniej drodze.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Jochim – Labuda

Dyrektor Puckiego Hospicjum

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki