25 maja uczniowie klas III C oraz III E uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Gdańskiej w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauk.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w szeregu doświadczeń i pokazów z fizyki – miały możliwość między innymi podnieść ciężar jednym paluszkiem, brać udział w grze operacja, ugotować wodę w papierowym garnku, uczestniczyć w doświadczeniach z ciekłym azotem, zanurzyć się w świecie kryształu, położyć się na łóżku Fakira, zobaczyć wahadło Foucaulta czy symulacje tornada.

Ponadto uczniowie dowiedzieli sie, że  szum zniekształca sygnał i dlaczego nasz mózg możemy traktować jako wyrafinowane urządzenie pomiarowe wychwytujące słabe sygnały i wydobywające ukryte w nich informacje.

Poznali też magię fraktali matematycznych i zwiedzili laboratorium współpracy robotów przemysłowych – dowiedzieli się tam, jak programuje się roboty przemysłowe i mieli możliwość sterowania takimi robotami.

Serdecznie dziękujemy mamie Maksymiliana Dettlaff z klasy III E
za zaproszenie i możliwość kolejnych zajęć na Politechnice Gdańskiej