19 kwietnia w Przedszkolu nr 4 w Redzie odbył się Miejski Wiosenny Konkurs Recytatorski. Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszego oddziału przedszkolnego: Antonina Cerk i Zuzanna Sobiecka, obie z grupy 0a. W auli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 grupa trzydziestu uczestników zaprezentowała poezję dziecięcą przy dość sporej widowni, która nagradzała oklaskami każdego wykonawcę zmniejszając tym samym ich stres przed wystąpieniem na scenie.

Obie nasze uczennice zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy. Tosia zaprezentowała wiersz „Koziołeczek”. Zuzia swoją prezentacją wiersza „Żuk” ujęła jurorów, którzy postanowili przyznać jej wyróżnienie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie.

Izabela Oberzig