W poniedziałek, 8 lutego uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 5. testu z książki  Filip, lis i magia słów E.Zubrzyckiej. To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa. Tym razem Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny.

Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem. Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania ,zapraszamy do biblioteki;)

Test 5. najlepiej napisali:

• Wiktor Albecki 20 pkt
  • Sara Lebiedzińska, Amelia Mastela i Antek Wittbrodt po 19 pkt
  • Janek Rink 16 pkt

Natomiast po pięciu testach liderami są:

• Wiktor Albecki 94 pkt
  • Sara Lebiedzińska 92 pkt
  • Jakub Czajka 84 pkt

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Kolejna lektura to książka autorstwa Wojciecha Kołyszko Smutek i zaklęte miasto .