19 kwietnia 2021 r. odbył się V Turniej Wiedzy Ekologicznej dla klas V. W konkursie wzięły udział reprezentacje klas:

Va – Tymoteusz Albecki, Konrad Drewa, Gabriel Sterna

Vb – Natalia Białas, Emilia Dembicka, Nikola Wojnowska

Vc – Oliwia Szewczyk, Kinga Treder, Franciszek Bakulski

Nasi uczniowie zmierzyli się z sześcioma konkurencjami, które dotyczyły m. in. zagadnień segregacji odpadów, problemu zaśmiecania toalet, ekologicznych haseł oraz ochrony wód.

Tegoroczne konkurencje: krzyżówka, tablica AnswerGarden nt. ”Czego nie wolno wrzucać do toalety?”, ulotka pt. „Toaleta to nie śmietnik”, Zadanie w Wordwall – Segregacja śmieci, List do przyszłych pokoleń     o tematyce ochrony środowiska przyrodniczego ze szczególnym uwzględnieniem zasobów wodnych na kuli ziemskiej, Wordwall – Zgadnij ekologiczne hasła.

Konkurs odbył się online na platformie Teams. Nad przebiegiem turnieju czuwały Panie: Anna Gerber, Magdalena Szornak oraz Joanna Słuszewska – Grychta

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i wykazali się ogromną wiedzą ekologiczną. Po zakończeniu zmagań naszych uczniów, Jury podsumowało zdobyte punkty i ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce – klasa VA

II miejsce – klasa VC

III miejsce – klasa VB

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przygotowanie do Turnieju.

Opiekunowie Turnieju: Anna Gerber, Magdalena Szornak, Joanna Słuszewska – Grychta