W II semestrze uczniowie klas 3 naszej szkoły przygotowywali się do VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy dla klas III Szkoły Podstawowej „Szlakiem polskich legend”.

Uczestnicy przeczytali 9 legend:

• Wanda Chotomska „Legendy polskie”:
    • „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”;
    • „Legenda o Popielu i Mysiej Wieży”
    • „Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy”;
    • „Legenda o Warsie i Sawie”;
    • „Legenda o Bazyliszku”;
  • Jerzy Samp – „Uczta Stulecia”
    • „Stolemowe dary”
    • „Żaby i kruk”
    • „Legenda o poznańskich koziołkach”
    • „Legenda o Lajkoniku”

Konkurs był dwuetapowy: etap szkolny wyłonił trzech najlepszych uczniów, którzy przeszli do etapu wojewódzkiego. Wybrani uczniowie (Aleksandra Gęsicka i Julia Kołodziejczyk z klasy 3a oraz Bartłomiej Kwarciak z klasy 3b) stworzyli drużynę, która reprezentowała szkołę.

Etap wojewódzki konkursu wiedzy „Szlakiem polskich legend” dla uczniów klas III odbył się 8 marca 2017 r. o godz. 13.30, w Szkole Podstawowej nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku, ul. Szyprów 3.

Podczas finału każdy uczestnik konkursu samodzielnie rozwiązywał test wiedzy. Suma uzyskanych punktów /przez trzech uczestników tworzących drużynę była wynikiem decydującym o zdobytym miejscu przez daną szkołę. Niestety tym razem nie zajęliśmy miejsca na podium, ale nasi reprezentanci zdobyli łącznie 118 punktów, a indywidualnie:

1. Bartek Kwarciak-47pkt
  2. Julia Kołodziejczyk- 36pkt