Międzywymiarowa wyprawa

W sobotę, 17 lutego 2018 roku , uczniowie  klasy 1a i 4a wybrali się na rajd przygotowany przez Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij” z Rumi. Organizatorzy stworzyli fabułę i wcielili się w różne postacie ze znanych dzieciom bajek – w tym roku byli to bohaterowie serii komiksowej PIERRE’A CULLIFORDA „SMERFY”.

Uczestnicy rajdu byli więc Smerfami, ale z innego wymiaru, zatem różnili się kolorem skóry i stroju. Pomimo jednego scenariusza zawsze przewidziane są różne rozwiązania występujących na trasie problemów, co powoduje, iż w rzeczywistości każda grupa odgrywa nieco inny scenariusz.

W rajdzie biorą udział 7- 9 – osobowe grupy wraz z opiekunem. Tym razem naszą szkołę reprezentowała rekordowa 20-osobowa grupa z klasy 1a, 4a, 0c:

• Lilianna Barwińska
  • Maciej Tereszczenko
  • Dorian Zaworski
  • Igor Miętki

Grupę prowadziła Smerfetka-instruktorka turystyki SKKT „Włóczykij” w Rumi. Członkowie grupy byli przebrani za Smerfy(mieliśmy piękne czapki ,które uszyła nam babcia Lilianki). Rozpoczęcie rajdu odbyło się w Rumi Janowo, a zakończenie w SP-10 w Rumi przy ul.Batorego. Podczas Międzywymiarowej wyprawy czekały nas liczne atrakcje związane z fabuła rajdu. Na mecie na uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki rajdowe (magiczny syrop na kaszel i znaczki).

Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu!

Szkoda, że starsi koledzy nie będą mogli już w nim uczestniczyć

Tekst:K.R-M       Zdjęcia:T.Miętkiewicz