W środowe popołudnie, 16.06.2021 r. uczennice z klasy VII b: Martyna Gawlikowska, Julia Konopka oraz Aneta Szwoch, wybrały się wraz z Panią Magdaleną Szornak na spacer po Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie. Ten niezwykle cenny pod względem historycznym, przyrodniczym oraz wypoczynkowym teren jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców miasta. W 2011 r. park przeszedł rewitalizację stając się jednym z najpiękniejszych obszarów w mieście.

Podczas wyprawy, Martyna, Julka i Aneta, mogły zapoznać się z różnorodnością gatunkową drzew oraz innych roślin rosnących na terenie parku, przyjrzeć się zbiornikom wodnym oraz odwiedzić żurawie koroniaste. Taka wyprawa potwierdza, że przyrodę najlepiej poznać poprzez bezpośrednią obserwacją, a miejskie tereny zielone to niewątpliwie bardzo ważny element zagospodarowania przestrzeni.