Pewien marcowy wtorek zapisze się na długo w pamięci najstarszych przedszkolaków. Wszystko za sprawą warsztatów rytmiczno- bębniarskich prowadzonych przez charyzmatycznego pana Bogdana. Tego dnia dzieci z grupy 0a i 0b zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów.

Wzięły udział w prezentacji instrumentów etnicznych. Szczególną sympatię wzbudziła tuba burzowa, grająca żaba, i dzwonki koshi. Niezwykłe było słuchanie dźwięków natury odtwarzanych przez instrumenty. Dzieci słuchały m.in. szumu fal, rechotu żaby, dźwięku deszczu czy burzy. Każde z dzieci mogło zagrać na bębnie djembe. Mimo, że większość grupy robiła to pierwszy raz, przy sprawnym prowadzeniu przez instruktora zagrali jak profesjonalni bębniarze. Niezwykle rytmicznie, głośno i z uśmiechem na ustach. Muzyka wyzwoliła ogromne pokłady pozytywnej energii. To było fantastyczne doświadczenie dla wszystkich uczestników. Te warsztaty czarowały dźwiękami.

Adriana Cheda

Izabela Oberzig