Wielki Maraton Czytelniczy został zainicjowany we wrześniu 2009 roku. W roku szkolnym2019/2020 uczniowie nadal mogą brać udział w Maratonie w czterech grupach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w WMC od czterech lat we wszystkich kategoriach wiekowych.

Cele konkursu:

• Popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
  • Rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem
  • Budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.

Na początku każdego miesiąca (od września do marca) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Po przeczytaniu uczestnicy piszą  test sprawdzający znajomość treści i rozumienie problematyki lektury. Napisane przez uczniów testy sprawdzają szkolni koordynatorzy. Za test można otrzymać maksymalnie 21 pkt. Do zdobycia jest 147punktów.

We wtorek, 8 października uczniowie klas 2,3 przystąpili do 1.testu z książki Justyny Bednarek: ”Nowe przygody skarpetek”. Wszyscy zebrali się w nowej bibliotece i tu w zaciszu przystąpili do sprawdzenia swoich wiadomości. Test napisało 9 uczniów z klas 2 i 6 uczniów z klas 3,łącznie 15 osób. Największą liczbę punktów uzyskał Bartosz K. z klasy III b.

Kolejna lektura to książka Wioletty Piaseckiej: ”Faustynka”.

Tekst i zdjęcia: K.R-M